0.9 C
Kambja
Neljapäev, 21.11.2024

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivKambjalased edendasid Toris flöödimuusikat

Kambjalased edendasid Toris flöödimuusikat

Pilt:

Harjutamine teeb meistriks: Kambja flööditar Ingrid Männik (paremalt teine) koos eakaaslastega Toris oma flötistioskusi lihvimas. Foto: Heigo Mägi

Pärnumaal kaunis Tori alevikus täitus rahvamaja 17. augustil muusikahuvilistest lastest, kes mitte ainult ei armasta muusikat kuulata, vaid tahavad seda ka ise teha.

Eesti Flöödiühingusse kuuluvad õpetajad olid otsustanud korraldada algastme flöödimängijatele õppelaagri. Laagris osalesid ka kaks kambjakat: flöödiõpilane Ingrid Männik ja õpetaja Heili Mägi.

Teatri Vanemuine orkestrandi ja Ülenurme muusikakooli flöödiõpetaja Heili Mägi sõnul tekkis algastme flöödilaagri korraldamise idee juba kevadel, kui Tartu I muusikakooli flöödiõpetaja Anneli Kuusk rääkis, kuidas tema pisike õpilane tundis huvi, kas ta saaks minna flöödilaagrisse. Kuna sellist laagrit flöödiõpetajate teada ei olnud, siis tuli see neil organiseerida. Ideega ühinesid Pärnu muusikakooli õpetajad Marju Mäe ja Mall Türk – neist viimane on õpetajaks ka Sindi muusikakoolis – ning Jõgeva ja Koeru muusikakoolide õpetaja Kersti Varrak, kellega koos korraldatigi algastme flöödilaagri Toris.

Seitsme- kuni kaheteistkümneaastasi lapsi kogunes laagrisse 26. Väikesed flöödimängijad olid pärit Pärnu-, Tartu-, Jõgeva- ja Järvamaalt. Pärast esimest lõunat asuti harjutama kokkumängu ühise orkestrina. Kõigest paarikuulise pilliõppekogemusega flöödiõpilased vajasid ka eraldi rühmatunde.

Lisaks pillimängule tutvusid lapsed Tori vaatamisväärsustega ning võisid patsutada isegi tori hobust. Laagrilised said kuulda teooriat flöödiajaloost, pilli hooldamisest ning lisatarvikute käsitsemisest.

Loomulikult toimusid ka võistlused. Esmalt pidid lapsed vastama viktoriini küsimustele, seejärel sai igaüks demonstreerida oma kiirust noodipuldi kokku-lahti pakkimises.

Esimesel õhtul tekitas lastes elevust tugev äikesetorm ja voolukatkestused ning kõuehirmus rahvamajja tikkuv külakoer. Õpetaja Anneli Kuusk pidi väiksemate laste nõudmisel neile unejuttu lugema – see toimis.

Juba teisel laagripäeval tuli flööditaridel – tüdrukud nad ju kõik paraku olid – esineda äsja selgeks õpitud paladega Tori kirikus. Musitseerisid ka õpetajad. Flöödimuusika ilmestamiseks oli appi kutsutud kontsertmeister Krista Jalango. Esinejad said sooja aplausi nii torilastelt kui juhuslikult ekskursiooni käigus kirikusse sattunud soomlastelt.

Kolmandal laagrihommikul anti omandatule viimane lihv, sest keskpäeval tuli esineda lõppkontserdil lapsevanemaile.

Anneli Kuuse sõnul meeldis kontsert publikule ja õpetajatele, kuid ka esinejatele endilegi.

Ees ootas veel vaid kojusõit… Õpetajate sõnul ei jää see laager ilmselt viimaseks.

Heigo Mägi

Loetumad